Ak ste fanúšikom kasínových hier, potom viete, že stolové hry sú tam, kde to je. Tieto klasické hry existujú po stáročia a naďalej patria medzi najobľúbenejšie hry v akomkoľvek kasíne. Stolové hry sú sociálne a interaktívne a poskytujú zážitok, ktorý sa nepodobá žiadnym iným v kasíne. Či už ste skúsený profesionál alebo začiatočník, pri stole si nájde niečo pre každého. V tomto príspevku sa bližšie pozrieme na niektoré z najpopulárnejších stolových hier a poskytneme vám niekoľko tipov, ako ich zvládnuť.

pirátska vlajka

Blackjack je kartová hra, ktorú je ľahké sa naučiť, ale ťažko zvládnuť. Základnou myšlienkou je získať ruku, ktorá je čo najbližšie k 21 bez toho, aby ste museli prejsť. Hráte proti dealerovi a ostatným hráčom pri stole. Hra začína tak, že každý hráč dostane dve karty a dealer dostane jednu kartu lícom nahor a jednu lícom nadol. Odtiaľ môžete buď zasiahnuť (vziať si ďalšiu kartu) alebo stáť (ponechať si aktuálnu ruku). Cieľom je poraziť dealerovu ruku bez toho, aby ste prekročili 21.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré treba mať na pamäti pri hraní blackjacku, je venovať pozornosť tomu, aby krupiér dostal kartu. To vám dá predstavu o tom, aká by mohla byť handa dílera. Mali by ste venovať pozornosť aj ostatným hráčom pri stole, pretože ich činy môžu ovplyvniť výsledok hry. Je dôležité vedieť, kedy udrieť a kedy sa postaviť, a kedy rozdeliť páry alebo zdvojnásobiť. Vďaka praxi si môžete vytvoriť stratégiu, ktorá vám vyhovuje.

Pozri tiež  Odomknite odmeny: Vernostné programy v našom kasíne.

ruleta

Ruleta je klasická kasínová hra, ktorá existuje už po stáročia. Hra sa hrá na rotujúcom kolese s očíslovanými slotmi. Predajca roztočí koleso a hodí naň loptičku. Cieľom je predpovedať, kam loptička dopadne. Tipovať môžete na jednotlivé čísla, skupiny čísel alebo aj na farbu čísla (červenú alebo čiernu). Výplaty sa líšia v závislosti od kurzu vašej stávky.

Jednou z vecí, vďaka ktorým je ruleta taká vzrušujúca, je množstvo stávok, ktoré môžete uskutočniť. Môžete si vybrať stávku na jedno číslo, ktorá má najvyššiu výplatu, ale najnižšiu šancu na výhru. Prípadne môžete urobiť červenú alebo čiernu stávku, ktorá má 50/50 šancu na výhru, ale nižšiu výplatu. Môžete si tiež zvoliť kombinované stávky, ktoré pokrývajú viacero čísel a zvyšujú vaše šance na výhru.

poker

Poker je kartová hra, ktorá sa hrá so štandardným balíčkom 52 kariet. Existuje mnoho variácií pokru, ale základnou myšlienkou je mať najlepšiu kombináciu pri stole. Hra začína tým, že každý hráč dostane dve karty a potom nasleduje kolo stávok. Odtiaľ sa rozdávajú ďalšie karty a je tu viac kôl stávok. Cieľom je mať na konci hry najlepšiu kombináciu.

Jednou z vecí, ktorá robí poker tak náročným, je to, že je potrebné zvážiť veľa premenných. Musíte myslieť na svoju vlastnú ruku, ruky ostatných hráčov a spoločné karty, ktoré sú na stole. Musíte tiež myslieť na veľkosť banku a stávkovanie ostatných hráčov. Je dôležité vedieť, kedy blafovať a kedy zahodiť, a vedieť čítať reč tela a správanie súperov.

Pozri tiež  Súťažte a dobývajte: rebríčky kasín.

záver

Stolové hry sú klasickou súčasťou každého kasínového zážitku. Či už ste skúsený profesionál alebo začiatočník, pri stole si nájde niečo pre každého. Blackjack, ruleta a poker sú len niektoré z mnohých stolových hier, ktoré môžete hrať. S trochou cviku a trochou šťastia zvládnete tieto hry a zažijete skvelý čas v kasíne. Nezabudnite hrať zodpovedne a v rámci svojho rozpočtu a vždy sa bavte!